Історії успіху


Вже другий рік Городківська сільська бібліотека №2 є центром безкоштовного вільного доступу до світових інформаційних ресурсів. Завдячуючи програмі «Бібліоміст»,  Інтернет - центр обладнаний 2-ма  комп’ютерами, принтером, сканером, навушниками та веб – камерами.
З появою нових можливостей життя  бібліотеки значно змінилося. Збільшилася кількість користувачів, імідж закладу значно покращився. Відвідувачі відтепер мають змогу безкоштовно користуватися мережею інтернет, спілкуватися з друзями та родичами по Скайпу. Багато читачів користуються інтернет-магазинами.
Інтернет допомагає задовільнити найрізноманітніші запити користувачів на інформацію, в тому числі і на ту, що відсутня в бібліотеці. А питання з якими звертаються користувачі різноманітні: від типових, простих до найскладніших: це і перегляд політичних та економічних новин, пошук рефератів, курсових, автомобільні новації, застосування новітніх технологій у медицині, пошук текстів  пісень тощо. Користувачам надаються послуги із запису інформації на диск та флеш носії, роздруківка матеріалів, набір тексту, сканування.
 
Бібліотека працює з цільовою групою дітей сиріт, які навчаються в Городківському підрозділі Крижопільського будівельного ліцею. Переважна більшість учнів проживає в гуртожитку, де на жаль, вони не мають доступу до комп’ютерної техніки та Інтернету. Так, прийшовши вперше до бібліотеки, деякі учні навіть не мали практичних навичок роботи за комп’ютером, адже не в кожного він є. Тому в Інтернет – центрі  проводяться індивідуальні та групові навчання, тренінги з метою оволодіння навикам роботи на комп’ютері, пошуку в Інтернеті, надаються консультації , різноманітні довідки. За період навчання учні  без поспіху і зважено навчилися працювати з комп’ютером, знаходити потрібну інформацію різного спрямування у всесвітній мережі Інтернет. Особливою популярністю у учнів є навчально-тренінгові заняття, перегляд фільмів, спілкування в соціальних мережах. Багато учнів отримали консультації по створенню власної електронної пошти.


Учениця ліцею, Анчиполька Вікторія, приїхала  вчитись з Донецька. Часто відвідувати батьків, сестричку та близьких не має можливості. Тому саме тут, у бібліотеці, вона стоворила власну сторінку  в соціальній мережі  «Однокласники», в «Скайп» і  спілкується з ними.
Зараз діти – сироти,  діти з багатодітних та неблагополучних сімей мають можливість цікаво та корисно проводити свій вільний час, безкоштовно знайти і роздрукувати інформацію на тему, яка їх цікавить. Для них безкоштовний інтернет -  безцінна знахідка. Тому що на сьогоднішній день учнівської стипендії на всі потреби й не вистачить. Вони не тільки можуть знайти потрібну їм інформацію, а й поспілкуватися віртуально. І все це безкоштовно.                                                                                                                                  Вихідні дні в учнів  розпочинаються з візиту до бібліотеки. Де на їх вибір влаштовуються перегляди фільмів, спілкування по скайпу,  в соціальних мережах, відслідковування новин тощо.  Для дітей – сиріт бібліотека стала другою домівкою. Саме тут вони проводять своє дозвілля.
За допомогою комп’ютерної техніки та доступу до інтернету в програмі Publisher учні разом зі своїм майстром в/н створюють презентації про свою  майбутню професію.
А ще вони готують реферати за  предметами, вчаться перекладати за допомогою он-лайн-перекладачів, шукають додаткову інформацію готуючи домашнє завдання, читають книги он-лайн, шукають нові хобі та ще багато того, чому бібліотекарі іноді навіть дивуються. Вони такі знаттєлюбні – сучасні учні!
Бібліотекар зараз для них як провідник, дороговказ і вчитель. Він  вчить відвідувачів користуватися комп'ютером, програмами, шукати інформацію в Інтернеті… Кожен отримує необхідну допомогу.  Життя в бібліотеці пожвавішало: коли учні після занять «йдуть» в бібліотеку, тупіт і голоси чути вже на першому поверсі будівлі! Всі поспішають, щоб першими опинитися в цікавому світі Інтернету. Звісно ж, що на всіх бажаючих комп'ютерів не вистачає, але й це не проблема: поки одні сидять в Інтернеті, інші – читають книги та журнали, спілкуються між собою, готують домашнє завдання.

Немає коментарів:

Дописати коментар