День вишиванки у 2015 році припадає на 21 травня. Організатори закликають усю Україну в цей день одягнути вишиванку на знак єдності.
Основна мета заходу — це збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення держави загалом.
Саме ж свято запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно простого вчинку — одягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання. Разом із тим, така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість. Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже в стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.
Усеукраїнську акцію «День української вишиванки» було започатковано студенткою факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лесею Воронюк у 2007 році. Вона зауважила, що студенти досить часто одягають вишиванки на пари, і одного разу, спілкуючись на перерві з колегою Ігорем Житарюком, який також був у вишиванці, запропонувала одногрупникам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. У перший рік свята в 2007 році вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.
Городківський сільський філіал №2 та жителі села Городківки також долучилися до ціїї акції,
бібліотекарем Совою Аллою Михайлівною було організовано книжкову виставку: " Таїна вишиваних оберегів промовляє з глибини століть", акція «Моя родина у вишиванці», а також виставку декоративно - прикладного мистецтва: " Моя родина і вишиванка" сім`ї Копайгородкької Катерини та Копайгородської Тамари Іванівни.
Немає коментарів:
Дописати коментар