пʼятниця, 22 червня 2012 р.

неділя, 17 червня 2012 р.

Той, хто відкрив світ читання...


Є автори, по яким вчиться читати не одне покоління малечі. Тому автори цих книжок залишаються в пам'яті надовго. Одним з таких авторів є Валентин Бичко. Валентин Васильович Бичко народився в Харкові 17 червня 1912 року, однак його дитинство пройшло під Прилуками на Чернігівщині (тоді — Полтавська губернія): батько отримав там шматок поля.


Майбутній поет змалку пізнав смак дорослого життя - тяжкої селянської праці. Він рано навчився тримати плуга, косити траву, користуватися ціпом. Пізніше автор розповість про свої дитячі роки, враження і мрії в автобіографічній повісті «Благословлялося на світ».


Чого взявся за писання, він не пише. Та хто з письменників може відповісти на це питання? Хіба Йосиф Бродський, коли його приперли до стінки на судовому процесі, видав: «Можливо це від Бога?». Як би там не було, свій перший допис Валя Бичко побачив у газеті «Правда Прилуччини» в 12 років. Взявся за прозу і поезію.
Валентин Бичко ввійшов у літературу в середині 30-х років XX століття разом із ровесниками Андрієм Малишком, Іваном Неходою, Миколою Нагнибідою та іншими поетами, а своїм наставником вважав Павла Тичину.
Перша книжка для дітей «Матері на заводах» вийшла 1932 року, а за нею — «Першотравневий гість» (1935), «Веселі школярі» (1941), «Веселка» (1946), «Літа піонерські» (1954), «Вогнище» (1969), «П'ять казок» (1970) та інші. Читати я вчився за дитячою книжкою Валенитна Бичка "Лісова пригода"
За повість «Благословлялося на світ» та книжку поезій «Сімейний альбом» Валентин Бичко був удостоєний 1977 року літературної премії імені Лесі Українки. Багатьом віршам поета судилося стати піснями («Ронить листя клен похилий...», «Ой любов...», «Не вставай, туманне...», «Карнавальна» тощо). Ще одна риса його творчості, яка відома лише спеціалістам - написання лібрето відомих опер "Загибель ескадри", "Перекоп".
На книжках Валентина Бичка виросло кілька поколінь українських дітлахів. Про те, чи знають його сучасні юні читачі, краще промовчати…
Тому, з нагоди 100-річного ювілею українського поета, письменника Валентина Бичка у бібліотеці організовано книжкову виставку «Той, хто відкрив світ читання…», метою якої слугує розкриття сторінок його життя та творчості

неділя, 10 червня 2012 р.

УРА! УРА! УРА!

Нарешті розпочалися літні канікули!
Тепер можна розслабитися і відпочити. Також можна до самої темряви бігати по вулиці, довго дивитися мультфільми, кататися на велосипеді, грати в м'яч, зануритися у віртуальне життя Всесвітньої мережі і взагалі робити все те що подобається.
А з героями улюблених книг час літніх канікул стане набагато цікавішим і приємнішим.
Чекаємо вас в бібліотеці за наступною порцією пригод, казок, історій, детективів - кому що більше подобається!


 

Зустрінемось в сучасній бібліотеці!

Бачили на наших дверях ось такий плакат?

Наша бібліотека взяла участь у кампанії " Сучасна бібліотека",оганізованою програмою " Бібліоміст". По всій Україні розташовують соціальну рекламу на щитах та плакатах.Основним завданням цих матеріалів : донести до людей , що в Україні чимало сучасних , обладнаних технікою бібліотек, які пропонують корисні й актуальні послуги. І наша бібліотека на даному етапі - це сучасний інформаційний та обладнаний технічно, затишний комфортний центр, що має безліч ресурсів для робочих та повсякденних справ і дозвілля всієї родини. А що ж може запропонувати сучасна бібліотека користувачеві?. На додачу читання книжок ,газет, журналів ти зможеш: - поспілкуватися з друзями та рідними по Скайпу; - отримати будь-яку юридичну консультацію; - вигідно продати або купити товар; - брати участь у різних заходах; - ознайомитися з інформацією органів влади та місцевого самоврядування; - ділитися інформацією з друзями у соціальних мережах; - та багато іншого. Все ще порівнюєш бібліотеку з тишею та книжковим пилом? Приходь - нові реалії змінять твою думку. Майбутнє починається у нашій сучасній бібліотеці!

субота, 2 червня 2012 р.

Робота любителів вирощування квітів в Інтернет- центрі

                                                            Квіти, квіти... Чарівні квіти,
                                              Кольорові, великі й малі...
                                                   Ви умієте душу зігріти,


                                                       Бо й самі ви — душа землі.

 Немає жодної дівчини, жінки, що не любила б квітів! Адже квіти – це не тільки окраса будинку, кімнати, а ще й спосіб відпочити після важкого робочого дня. Всі знають, що зелений колір діє заспокійливо на нервову систему, а це позитивно впливає на настрій і працездатність. Життя в гармонії із природою дозволяє відкрити в собі приховані таланти, нові та невідомі риси свого характеру.
Догляд за квітами – це завжди приємно. Буквально на наших очах із квіткового насіння з'являється спочатку паросток, а потім він перетворюється в дорослу, сильну, гарну рослину. І головне - воно живе, чує та відчуває нас, реагує на наш настрій і навіть самопочуття.
Кожна людина може випробувати себе у квітникарстві - виростити свій власний зелений куточок. Також вазони є гарним матеріалом для колекціонування та подарунків.
Проте для того, щоб виростити здорову, красиву рослину, потрібно правильно створити для неї умови, потрібно знати про неї все...
У нашому селі багато господинь, які захоплюються квітами, є власники квіткових магазинів. Бібліотека проводить з ними значну роботу, готуючи інформацію про догляд за рослинами, про те, як боротися зі шкідниками, де можна придбати необхідне насіння та саджанці. Завдяки Інтернету ця категорія наших користувачів може знайти однодумців, обмінятися насінням тощо.