пʼятницю, 31 травня 2013 р.

Канікули з книгою

А літо й справді дивне-диво:
Тут грози і веселка є.
Улітку тепло і красиво,
Стежками казочка снує.


Ура! Ось і пролунав останній шкільний дзвоник. Канікули!... Так, літо – це довгі-предовгі канікули, природа, річка, море задоволення та чудова пора, коли можна відпочити, а ще - безліч розваг. Всі діти з нетерпінням чекають на цей час. Є багато варіантів чим зайнятися влітку. Кращий дитячий відпочинок - це яскравий, незабутній і, обов'язково, пізнавальний. Як зробити це літо незабутнім?



Вирушаючи на природу, сміливо беріть з собою фарби (будете малювати на каменях), пластилін (відмінно ліпиться разом з галькою), інструменти юного скульптора (з їх допомогою ви побудуєте відмінний замок з піску) і
найголовніше звичайно - книгу. Як без неї? Вона також допоможе побути поруч із своїми улюбленими героями, опинитися в загадкових, незвіданих країнах…,відпочити з користю, адже літній відпочинок дітей – це не лише бездумне гаяння часу та байдикування, тому  бібліотека - саме для тебе.


  Станьте справжнім другом бібліотеки, адже саме тут можна цікаво і корисно провести свій вільний час!

 


неділю, 12 травня 2013 р.

З Днем Матері! Дорогі Матері!


У травні, коли Природа-Мати заквітчує Землю пишним перламутровим вбранням, ми відзначаємо незвичайне свято – День матері. Воно порівняно молоде, проте сягає своїм корінням глибин віків. Адже люди особливо цінували тих, хто дарував тобі життя, хто зводив тебе на ноги і вів у великий
незвіданий світ.

Наших рідних українських матерів завжди відрізняли надзвичайна щедрість душі, безприкладна віра і самопожертва, палка любов і велике терпіння.

Це вони – вірні берегині наших родин – самовіддано й дбайливо зберігають сімейне вогнище, вчать своїх нащадків добру, взаєморозумінню, моральності, національним традиціям, громадянським і патріотичним цінностям.

І ким би ми не були, чого б не досягли, ми всі у цей день стаємо просто синами і доньками своїх матерів – лагідних, незрадливих і завжди до нас прихильних.

Тож обов’язково у ці праведні дні провідайте своїх матусь. Вклоніться їм низько, поцілуйте натруджені руки і попросіть прощення за завдані прикрощі.

Ніхто не забутий, ніщо не забуто!




Щороку в травні ми відзначаємо День Перемоги. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1941-1945 рр.
Не щезне в пам'яті людській, не йде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу - його битва, його перемога над фашистами. Можна по-різному ставиться до Великої Вітчизняної війни, по-різному її називати, але хіба можна забути тих, хто віддав своє життя для щастя інших.



    Вшановуючи пам’ять тих, хто ціною свого життя заплатив за Перемогу, хто здобув її для прийдешніх поколінь у бібліотеці організовано виставку-спогад «Відлуння війни в памяті народній» Література яка на ній представлена, розкриває сторінки найстрашнішої в історії людства Великої Вітчизняної війни, що забрала життя мільйонів  людей.



 

Пасхальна писанка

Звістка радісна лунає!
Світ Ісуса величає
Великоднім дзвоном, співом,
Чистим серцем - повним віри,
Ясних, добрих сподівань!
Великодніх Вам світань
Великдень – одне з найбільш шанованих християнських свят. У цей день грає сонце. І люди вірять, що саме на Великдень Бог найбільш уважно слухає їх прохання. Розписані яйця і запах пасок пробуджують у нас спогади дитинства і всього самого світлого, що є в душі кожного.
Світле Воскресіння Христове святкується завжди у неділю. Витоки цього Свята сягають глибини не віків, а тисячоліть. Свято Великодня припадає на Весняне Рівнодення, коли день стає більшим за ніч, і символізує перемогу Світла над Темрявою, Тепла над Холодом, Весни над Зимою. Природа в цей час починає оживати-воскресати після зимового сну,скресають ріки, повертаються птахи з Вирію, дні стають довшими, а Сонце –теплішим. І разом із лелеками прибувають до нас Душі Предків, аби втілитись у новонароджених нащадках нашого Роду.
Гарною традицією бібліотеки напередодні Великодня стало розмальовування писанок усім бажаючим.



  Своєю таємничістю яйце споконвіку полонило уяву людини. Воно – зародок нового життя, втілення вічності, перемоги буття над смертю, добра над злом. Це маленька копія Всесвіту, де шкаралупина – небо, плівка, що її встеляє – небосхил і хмари, білок – води, а жовток – земля з усіма її багатствами.Традиція писати писанки сягає своїм корінням в сиву давнину, коли людина була неподільною з природою.

Українська писанка стала невід’ємною частиною Великодня. Існує багато красивих легенд про походження писанки у християнстві. Але значення не змінилося, вона символізує народження життя, його безперервність та оновлення. Писанку вважали чудодійною вже з нанесенням на неї орнаменту. Це своєрідний оберіг від усякої нечисті, хвороби, вогню і нещасть.

 
 
  Також у  бібліотеці було проведено народознавчу годину «Світле свято Великодня»